MY PLANET MY PLANET

цікавий сайт для всієї родини


РУС


 
Фонові малюнки для робочого столу

Свинцеві секрети єгипетських жерців


Разом із золотом, сріблом, міддю, оловом, залізом і ртуттю свинець входить до числа металів, відомих людям з найдавніших часів. Це синювато-сірий м'який і важкий метал, один з найважливіших кольорових металів.

Свинець — пластичний, м'який метал: він ріжеться ножем, дряпається нігтем. Вироби зі свинцю звичайно тьмяні. Саме свинець допомагав людям очищати золото. Це був перший відкритий людьми процес очищення золота від усіх металевих домішок, крім срібла. Потім було виявлено, що розплавлений свинець можна використовувати не тільки для очищення золота, але й для видобування дорогоцінного металу з такої золотоносної руди, у якій він перебуває у вигляді дрібного пилу. Цей спосіб витягу золота з руд був відкритий у Єгипті. У всякому разі, він був одним з найголовніших секретів єгипетських жерців.

Процес відбувався в такий спосіб. Золотоносну руду розмелювали й кидали в посудину з розплавленим свинцем. Усе золото, що містилося в руді, розчинялося в розплаві, розплав стікав на дно посудини, звідки його зливали в спеціальні горщики, виготовлені з гончарної маси з великою домішкою кістяної золи. У цих горщиках вівся випал розплаву при сильному продуванні повітрям. Свинець перетворювався на оксид, який разом з іншими домішками усмоктувався в стінки посудини. А на дні його, зрештою, залишалося чисте золото.